Миналия понеделник ви прочетох една обява, представена като изхождаща от Дрезденската университетска библиотека. Според нея читателите се приканват да носят каквито книги от руски автори имат, за да бъдат изгорени с цел отопляване на библиотеката през зимата.

Хем по-топло, хем по-малко руска пропаганда. Изглежда практично, но и чудовищно, нали? Не можем да приемем, че Германия се връща към 33-та година и аутодафета, колкото и някои съобщения да натрапват подобни мисли. За да изясним истината, изпратихме по електронната поща запитване до Дрезден – автентична ли е обявата. Отговориха ни много бързо.

Това е фалшиво писмо, публикувано от външни лица от името на библиотеката, т.е. това е умишлена дезинформация. Ние никога не бихме направили подобни изявления и вече сме подали сигнал в полицията, се посочва в отговора, подписан от говорителя на библиотеката Анемари Грохман.

С това на въпроса се слага край. Ясно е, че нещата не са такива, каквито някои се опитват да ги представят.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Завлачете за да потвърдите